Program 2016

Nesnakids, Seksuell, Matoma , C Duncan (UK), Viagra Boys (SE), Astrid S, Virkelig, Cherrie (SE), NOHR, Bob Hund (SE), Violet Road, Unge Ferrari, Frøkedal & Familien, Susanne Lundeng , Mette Henriette, Dagny, Snö, Frøder, Teddy Touch, Ida Maria, RY X (AUS), Bendik, Ary, Ost & Kjex, Ole & Silje Huleboer, Andre Bratten, Kuuk, Gundelach, Michel Dida (SE), Carl Louis, Fritidsklubben.


Program 2015

Onkl P & De Fjerne Slektningene, Anneli Drecker, Emilie Nicolas, Silvana Imam (SE), Torgeir Waldemar, Sondre Justad, Fay Wildhagen, Kim Lie, Bjørn Eidsvåg, Ingeborg Oktober, KUUK, Drippin, Hovmesteren, Kristian Kristensen, Carnival Kids, Nora Konstanse, Casa Murilo, Pil&Bue, The Cameltoes, I See Rivers, Likholmen, Highasakite, Bombino (NE), Movits (SE), André Bratten, Behind the Pieces, Hubro, Die Bettys/Typical Girls (DJ), DJ Rosen, Draug Media INC (DJ), Identisk Entitet, Jon Doran (UK), Klubb Seksuell, Kollwitz, Kongen av Badstø, Long-Sam (FI), Min Trio, Northern Beam, Pandemi, Sara Hobbelstad, Sysselmann, Trevor Deep Jr. (FI) og Wyndham Wallace (D).

Program 2014

First Aid Kit (SE), Store P, Kyla La Grange (GB), Mugison (IS), Den Svenska Björnstammen (SE), Linkoban (DK), Mighty Oaks (US/IT/UK), Stein Torleif Bjella, Tamikrest (ML), Farao (NO/UK), Hekla Stålstrenga, Kidsaredead (FR), Pixel, Erlend Øye & Hjálmar (NO/ISL), Stefan Sundström och Franska Trion (SE), Æ & Dem, Ida Maria, Nosizwe, Jaakko Eino Kalevi (FI), Oscar Danielson (SE), DZ Deathrays (AU), Svartlamon Hardkor, Sara Hobbelstad, Matilda, Resirkulert, Ingeborg Oktober, Tremoro Tarantura, Ondt Blod, Maiken Vembre, Signe Eide, Bein & The Vibe Circus,  Beytone, DJ Rosen, Die Bettys (DJ), Christine Dancke (DJ), DJ Hovmester og Vertskapet.

Program 2013

Vintage Trouble (US), Violet Road, Highasakite, Ulige Numre (DK), Pistol & Hit, Bendik, Dubioza Kolektiv (BA), Charli XCX (GB), Margaret Berger, Kverlertak, Blood Command, The Correspondents (UK), St. John’s Dance (S), Dope D.O.D (NL), Susanne Sundfør, Monolith House, Kakkmaddafakka, Bondo do Rolê (BR), Filthy Dukes (UK), Baby in Vain (DK), Die Bettys, Kråkesølv, Sweet Like Chili, Bare Egil Band, Maud, Lamark, Biosphere, Laura Hill (G), Bjørn Torske, Emil André Bjørnø, Ragnhild Monsen.

Program 2012 – 10 år med Trænafestivalen! 

Manu Chao La Ventura (Fr), Ingrid Olava med venner, Sivert Høyem, Havdan Sivertsen, Æ og Dem, Stefan Skreikryt (S), Raggablader, Lukas Graham (DK),   Death By Unga Bunga, Gerilja, Neneh Cherry & The Thing (S/N), Antón, Maiken Vembre, Bjørn Torske, DJ Eric Trosset (Fr), Razika, The Whites Boy Alive (De/N), Carmen Villain, LCMDF (Fi), Beglomeg, Todd Terje, Ingeborg Oktober, Randi Skjerstad, Viktoria Brønlund, Mhoo, Stefan (se), Moddi, Ane Brun,  Sisÿ Ey (Isl), Alina Devecerski (S), QueDuhSka, Roosmarijn Tuenter (Ne), Josh T. Pearson (US), Die Betties m/gjester, Erlend Øye og lång-Kalle.

Program 2011

Manu Chao La Ventura (Fr), Timbuktu & Damn! (S), Erlend Øye, Olôf Arnalds (Isl), Retro Stefson (Isl), Anna Jârvinen (S), Gabriel, Rumble in Rhodos, Honningbarna, Team Me, Captain & me, Deathcrush, jenny Hval, Mhoo, Æ og Ingeborg Oktober, Dungen (S), Ida Maria, Dan Fâgerquist (S), Valkyrien Allstars, NMG-G-Huset m/A-Laget, Giggs(Uk) og Lars Vaular, Lång-Kalle (S), Die Bettys m/gjester, Smalltown Supersound.

Program 2010

Dumdum Boys, Stefan Sundstrôm(s), (Ingenting)s, Lars Vaular, Moddi, FM Belfast(Isl), Hjalmar(Isl), Howl, Real Ones, Ingeborg Selnes, John Olav Nilsen og gjengen, Einar Stray, Merethe Aune, British Sea Power(UK), Erlend Øye, The Pink Duo, Nils BechM/Bendik Giske, Ingrid Olava, Kråkesølv, Æ og Dem, Maskinen(s), The Lôvlie Ones, Stein Torleif Bjella, DJ Lång-Kalle(s), DJ Triagatrost, Helgeland Kammerkor og Trænakids Allstars

Program 2009

Sivert Høyem (Kirkehelleren), Ida Maria, Marit Larsen, Joddski, The Whitest boy alive, Petter Carlsen, The New Wine, GODS, Rockettothesky, Rab Da Bank (UK), Tom Hell, Frida Hyvônen (S), Ewan Pearson (UK), Juvelen (S), Kråkesølv, Wildbirds and Peacedrums (S), Katzenjammer, dan Le Sac VS Scroobious pip (UK), Slagsmålklubben (S), Jens Lekman (S), Kakkmaddafakka. DJs; Mikal Tellè, Siri Narverud Moen, Die Bettys, Lång – Kalle og Trondheim Elektroverksted

Program 2008

Damien Rice (UK), Richard Hawley (UK), Madcon, Ingrid Olava, Salem Al Fakir (S), Ponto de Equilibrio (BRA), Stefan Sundstrøm (S), Looptroop Rockers (S), Kings of Convenience, DiskJokke, Adjagas, Moddi, Æ, Folke (S), Hilde Marie Kjersem, Cyaneed, Publiners, Farmers Market, 22, El Quero, Kim Hiorthøy, Valkyrien Allstars, DJ Strangefruit, DJ Dårlig Innvandrer, DJ Joakim Haugland, Brakka Sound system, Kjempebra!, Hogne&Rolf Discojugend, Sara&Dontatella, Rastamordi

Program 2007

Siritulized (UK), Hellbillies, My Midnight Creeps, Elvira Nicolaisen, Acustic Mainlaines (UK), Loney Dear (S), Ida Maria, Rockettothesky, Heroes and Zeroes, Ila Auto, Chris Lee, Gatas Parlament, El Axel, Geoff Berner (CAN), Samvirkelaget, Eivor Pàlsdòttir (FAE), Tunng (UK), Ingrid Olava, Que Duh Ska, Freak, Paraboles Volantes, Monomen, NicoD, Hopalong Knut, The Grand, Moddi, Dominic, Ghostdog, Nepune Surf Club, Brakka Soundsystem, Schtimm, Rockshot, Dj’s Belle&Donatella, Eggman, Rabalder

Program 2006

Mari Boine, Babylon Circus, 120Days, Marit Larsen, Ralph Myers and the jack herran band, King Khan And His Shrines, Seigmen, Tungtvann, Maria Mena, Neptun Surf Club, Haddy, Que Duh Ska, Marthe Valle, Magnus Eliassen, New Violators, Superfamily, Desperado, Hovendroven, Mormones, HGH, Shit City, Ingrid Olava, Trond Nilsen, Bjørn Varpen, Jr. Ewing, John Fogerties, Satyricon

Program 2005

Kaizers Orchestra, Cato Salsa Experience, Johndoe, Hoven Droven (s), Adjagas, Vidar Vang, Johnny Hide, Black Sunset, Maria Orieta, Bigbang, Skambankt , Kompani 69, CAST, Skills Misse Baren, Ska Patrol, Manna, Maria Solheim, Jim Stärk, Bertine Zetlitz, The Beautiful People, Publiners og Filter.

Program 2004

Span, Amund Maarud, Warlocks, Queduskah, Ida Marie, Mirada, Dårlig Hårdag, Maria Solheim, Minor Mojority, Sveinung og Gunnhild Sundli, Madrugada, Gåte, Hopalong Knut og Tungtvann.

Program 2003

Dum Dum Boys, Vidar Busk, Paal Flaate, Sine Back Ruttel, Lokal Stamme, JFK, Bigfoot og Bendik Hofseth